A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Barbados - Cestopisy

Barbados

Barbados, Trinidad end Tobígou

BARBADOS 4.-14.2.2013

Tak nejdřív jsme vůbec nevěděli kam. Rozhodovali jsme se podle počasí, tedy k rovníku na Kapverdy nebo do Caribiku, ale to už jsem si říkali, to by byla jako velká paráda…… Tak podle letenek a porovnávání cen u cestovek vypadly Kapverdy. A další nejlevnější letenka byla na Barbados. Další fakt byl ten, že tam nepotřebujem víza.

tak jo

Jenže letenky rostly den za dnem, jeden člen výpravy nevěděl, jestli vůbec dostane dovču. Takže v den Dé jsem koupila tři letenky a prostě bysme se museli nějak o vše podělit třema :-) žejo, když už to celý azřizuju, nebudu tratná na tom, že nemám ským jet, takže pěkně jednička, dvojka, děleno třema a nebo do tříklůžáku :-)))))))))
Po odkliknutí třech lupenů volá Vítek, že ten termín na dovču dostal ! Tak ještě jeho lupen !

A pak se vlastně nic nedělo, nic tam není, jen bílej písek, rum, vedro, tak co plánovat.
????

V 1:00 ráno 4.2.2013 odjezd v tý nejhorší fujavici směr Frankfurt. Máme rezervovaný parkoviště, mapu, potvrzení vše mám u sebe v deskách, setříděné, seřazené, zabukované, vytištěné nekolikrát, znám se, znám hlavně je !!
A hledáme, ve Frankfurtu navštěvujeme polecejní stanici, je fakt, že jsem u nás nikdy v takovým zařízení nebyla, ale tam plná místnost bengošů v 7:00 ráno a nikdo nic, nedělali nic, popíjeli kafe, čuěměli, posedávali a asi tři nám vysvětlovali trasu, že je to fakt těžký najít..hm…… přejíždíme Rýn a to už jsem fakt myslela, že se zpátky nevrátíme stejnou cestou a že už to nenajdem. Našli, našli jsme u sjezdu ceduli a bingo. Tam ikdo, volám frajerovi, jakože kde je, tak že přijede, pak mi volá zpět, že kde jako jsme, stojím před ním, tak 20 metrů ???? hahah
Na letišti jsme za pár minut. Odbavuju všechny členy výpravy, jsem vedoucí zájezdu, ne ?! Dostáváme poslední 4 místa u sebe alespoň ve středu. Letadlo plný, letíme po čase, takže vopruz, neskutečnej. Tv jen jedna asi pro dvacet sedadel, toje komfort teda, máme snad i po chvíli hlad ! Emirates, jsou emirates :-)))
Mezipřistání na Trinidad and Tobago ještě větší vopruz o hodinu a půl se nám prodlužuje let. Nicméně po nějakých 12ti hodinách jsme konečně na místě. U východu stojí řidič s mým jménem a prckem na ruce
Hulící hulí a nic nevidí
Ani nedocení ten fakt, že tam maj odvoz a zdarma :(

Do Christ Church je to maximálně 15 minut. Hotel pěknej, pivo na recepci ještě lepší a hlavně studený Bangs !!
Bereme 4lůžák podle rezervace na 3 dny. Padáme urvaný, já ještě ten večer prvně mezikontinentálně skypuji s Tureckem, s fotbalovou repre :-) a celý pbyt skypuji ráno a večer..každý den výborný spojení, někdy se zadaří, že chodím ve spodním prádle po hotelu a chytám signál, ale co!
Máme přehozený spaní, tak půlka z nás vstává v 5 ráno.
První den a první pláž. Pěšky to máme ale kus cesty, všehcny cesty vedou ke Karibiku a dolů na pláž.
Vidím černý kameny v moři a bílej písek, nic jinýho !!!!!!!!!!!
snová pláž
ten nejbělejší písek
blankytně modrý moře

Jdem ho zkusit
Jak řekl Vláďa “ VANA “ fakt má voda něco kolem 26 tipuju, prostě se tam dá vydržet celý den. Ale když je člověk rozpálenej zchladí se.
Domlouváme se, že lehátka zaplatíme zítra, ležíme, relaxujeme, chytáme bronz.
hlad nás vyžene do fast foodu a narážíme na další pláž, která už je líp obložená bary a tak tam určitě půjdem zítra.
Ceny v obchodech mírné, když se vybírá, tak se levný zboží najde. A bílej rum za 180,- kč, kdo by odolal.
Po cestě z pláže procházíme pěší zonu kolem Dover beach a abysme se neztratili na posledních 300 metrů si berem tágo :-) Na další den
potkáváme v hotelu v malý kuchyňce černošky, jak dělaj snídaně, domlouváme se na nich, že si je taky dokoupíme a děláme dobře. Hlavně jsme si první den vařili polívky, jak jinak, já skorem na dovče nic jinýho nejím. A prosili jsme o vařící vodu. Byla tam, furt tam byla a furt kafe, cukr všechno. Mohli jsme si s laskavým dovolením šefa recepce vlastně uvařit v snídaňový kuchyni,ale to kafe tam bylo pořád a pro všechny i jsem zaslechal, že jak bydlíte dýl, jak dva dny, máte odvoz na letiště zdarma. Prostě fakt super služby.
Ráno teda vstáváme na snídani. Jdu se podívat, jak to funguje a „služka“ to slovo se ujalo, myslím, že je to z románu pro muže, kde ta Slovena o pokojský mluvila taky tak :-)
Objednávám snídani pro 4 lidi za 15 minut. Pecka! klasická americká
lívance, javorovej syrup, vajíčka, párečky, tousty, kafe, za ty prachy …….
Druhej den na nový pláži !
Cesta do bankomatů, oběd, sháníme se po nějakým ubytování u pláže a nacházíme super hotel za skoro stejnou cenu, sjednávám 5usd slevu ! A internet zdrama !
Berem dvě dvojky a stěhujeme se na příští den. Náš Richard - taxi driver nás stěhuje a domlouváme cestu na letiště k odletu na 17:00 na 14.2.2013

Další den opět pláž, je vedro. Nic jinýho se ani nedá dělat,než ležet a pít :-)
Domlouváme se na příští den, že zajedeme do hlavního města. Vyjíždíme ráno, berem dolmuše za dvacku do Bridgetownu. Je to malý městečko, který za pár hodin objedete, plný krámků, přístav, hospůdky, bary, fast food a KFC.
Vracíme se nějak navečer. My s Vítkem se jdem koupat, nenecháme moře ani jeden den na pokoji.
Večer dostáváme pozvání do vedlejší vsi na nějakou party. Tak se na našleháme jak dorty a vyrážíme :-) No party !
Podium asi pro kapelu, ale tam týpek, kterej pouští muziku, občas někdo skočí na podium, tančí, tančí se pod podiem, ale všichni spíš stojí pd ním a pohupujou se, většinou všichni v párech. My s Vítkem paříme, ostatní chlastaj … Stavíme ještě u stánku a něco jíme a nevíme, co to je, ale je to fakt dobrý !!
Piggies !
Byly to prasečí ocásky ! Tý jo, ale fakt luxus !
Další den, pláž, oběd. Kámošíme už s nosičem lehátek, nabízí nám koktejl, tak každej bere nějakej jinej, ať vochutnáme, všechno je to ledová tříšť jinak obarvená a samosebou s rumem, ale je to jako faaakt dobrý. Večer popíjíme zase bílej rum.
Další den, pláž, koktejl, nákupy v okolí na promenádě, pivko.
Vždycky jeden den kalíme a druhej den jdem jen na pivko, páč jsme všichni vyřízený…….
Oblíbené večery se skládají z toho, že přijdem z pláže, já lezu do sprchy, lehnu na postel a skypuju, půl hoďky, hoďku. Vítek vaří, koupe se půl hodiny, umývá nádobí. Ráno to samý, se probudím a skypuju, páč u nás je poledne, skypuju, občas někdo nakoukne do pokoje, všichni přítomní se zdraví, přejem si krásné počasí, v Praze tuna sněhu, my polonahý na pokoji…no paráda. Vítek vaří snídani, peče tousty u sousedů, já nejsem schopná nám zařídit toustovač, tak vždy čekáme na druhej pokoj až se probere :-) Vítek meje nádobí, sbíráme se na pláž a jdem a tak furt dokola.
Vláďa má divný řeči, buď že má špatnou orientaci nebo že si špatně vybral nebo že snad dokonce já jsem divná :-))))))

Další den domlouváme, co domlouváme chceme domluvit půjčení auta.
KOMEDIE
Vejdeme s Vladimírem do půjčovy, slečna ani neotočí oko, že někdo přišel, tak sedáme na připravený židličky a sami studujeme letáky, ceny, počítáme, co si vezmeme, rozpočítáváme to na osoby + benzín. Slečna furt nic, tak si tak říkáme, jako jestli nás třeba nevidí. TVL tohle bejt u nás…..Vláďa má ještě průpovídky k tomu, že je asi fakt jako v hoňče, že má teda fakt stres, když se ani neotočí…….tlemíme se, čekáme, co bude, koukáme na ní, ona nic, nehne brvou
tak musím já.
I am so sorry..
Otočí oko mým směrem, ptám se na auto: nemáme
máte nějaké?
ne, žádná auta nemáme……tvl, tak ona nás tam nechala sedět dobrejch deset minut, aby nám řekla, že nic na půjčení nemaj. Tak se ještě ptám na okolí, zda tam něco není, ne nic, nikde nic, na celým ostrově nic ..ups… Vždycky je plán b a tou je naše záchrana Kimberly. Naše recepční !
Bere ten leták do ruky z půjčovny a kroutí hlavou nad cenou a že nám sežene ještě levnější.
Super ! Na výlet po ostrově vyrážíme v 10:00 směr západ s tím, že uvidíme nějaká milionářská stavení. Stavíme v první luxusnější vesnici, někteří nakupují typická barbados trička. Občas vylézáme z auta na focení pláží, bílého písku, lodí, Vláďa zařazuje kodak speed :-)
Hledáme něco k jídlu. Stavíme v tý nejzapadlejší vsi u PIZZERIE. Gambleři před ní na nás pokřikujou, že je to nejlepší pizza na Barbadosu. Dáváme si tradiční jídlo, co mají. Necháváme si otevřít všechny šafiny a od všeho bereme něco, platíme směšnou sumu, pivko na zalití. Ten Banks je fakt dobrej. Míříme na sever. Na nejsevernější cíp ostrova. Stačí, že se zastavíme a každej ukáže rukou směr, kterým asi chceme jet a opravdu. Parkujeme. Malej parčík, trávník, nějaký domorodci na pikniku, útes a Atlantik, obrovský vlny, zákaz koupání a fotíme. Země nikoho Cesta dál je horší. Špatně značený silnice, hlavně ani města nejsou značený, domorodci kolikrát asi sami neví.. hlavně je dobrý furt řidiče upozorňovat na to, že jdeme po levý straně, občas místo blinkru, stíráme, ale to chce cvik. Tak jedeme prostě na jih s tím, že někde sjedeme k pláži. Bathsheeba beach byla ta nejlepší volba !!! Obrovský kameny tyčící se z moře, vlny tak 3 metry, opar nad nima, pláž sice neupravená, ale kdo by se tam koupal, když ani serfař žádnej a vlny fakt nebezpečný. Krásný výhledy, hledáme mušle..
A cesta už zpátky do Christ Church už krátká. Kdekoliv bloudíme, všichni hrozně ochotní poradit, bez bakšiše, bez keců. Všichni milí !!!
Najednou vyjedeme u našeho stánku z Piggies !!
Dámské osazenstvo přesně ví, kde se nacházíme, pánové chtějí jet na druhou stranu. Naštěstí poslouchají a za pár minut jsme doma. My s Vítkem samosebou na pláž a prvně na noční koupání !
Tak zas taková noc nebyla, ale tma už jo !!
Večer dáváme ještě pár drinků a jdem spát.
Ráno zase pláž, zkoušíme jen ovocné frapé, ale bez rumu to není ono. Tak už po všechny další dny pijem od 10hodin koktejly :-) už se ani neptaj a nosej rovnou s rumem :-)
Jeden z posledních večerů ještě nakupujeme suvenýry a protože jsme chytrý, berem vše v jednom krámku a dostáváme neskutečný slevy !
Někteří ještě na ulici podruhé večeří, jdem na pivko a dom.
Poslední den ještě lezeme po pláži, na druhou pláž přes moře, přes schody, přes nějaký soukromý schody u vilky, fotíme lagunu, kde se učí děti surfovat, nacházíme smeťák s mušlema! To je něco !
Večer na nákup do supermarketu pro omáčky, pro koření, pro rum a okolo 15 hod už se sbíráme na hotel. Berem jeden pokoj, všichni vykoupat a odjezd. Ještě chvíli přemejšlím, jestli neukážu Kimberly svou pečlivě srolovanou péřovku, esli by poznala,co to je. no nic, berem si jen vizitky, dozvídáme se, že jsem historicky první Češi, co tu bydlí. Tak slibujeme, že sem nějaký naše kámoše pošleme a dáváme se do řeči, jak prej jsme přišli na to, letět sem, tak říkám, že jsme našli letenku z a 600,- € a tak jsme letěli. Paní se zhozí, že za 700,-BRD lítá na Santa Lucii, která je jen 200 km odtud. A tak se taky dozvídáme, že ti lidi před hotelem je její sestra a její manžel a starší sestra a tajně mi říká, že její manžel je ochlasta. Že se přesouvá z lahve od whiskey k lahvi se skotskou. Tak mi to nedá a ptám se, že tu lidi jako obesně asi dost pijou, no jo no, pijou a říkám a hulí ? Ne nehulí a trávu, jako marjánu hulí a tak, tak to jo, to hulej :-) Fotíme se ještě naposled u hotelu.
Richard má zpoždění, jak jinak. Ale vše ok. Dorážíme včas, dostáváme dvě a dvě u okýnka a hlavně, letíme na noc a proti času. Kupujeme ve freshopu RUM, cíga, YSL. Přílet přesně na čas, asi po 10ti hodinách. Frajer nás vyzvedává taky a čas a už směr Praha. Teď už ta cesta utekla rychle.
Vždycky je to takový jiný, když letíte z jiný země, vás nikdo nečeká na letišti, i když někdo je.
Tak stavíme na benzině, většina si dává první české jídlo knedle, zelí, jak jinak….já mám auto v opravně celý ten čas, mojeho někde na cestě a najednou mi letí karta od megana na stůl a ten „Můj Pan Božský“ tam stojí, s tím autem před benzinou a tak, jakoby nic………

další cestopisy
Komentáře
3
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
kamylka
03.09.2013 13:07:54 81.0.216.***
 

:-) jako že nemusim nic rezervovat předem?

  • Anonym (3)
  • Anonym (6)
didule 30.08.2013 16:16:14
Re:  

pokud mluvíš a máš ruce, nohy, domluvíš se, ubytování seženeš ;-)

  • Anonym (3)
  • Anonym (7)
Kamylka
29.08.2013 13:56:54 81.0.216.***
 

ahoj,
taky se tam chystam, co nějaký typ tedy na ubytování?

  • Anonym (5)
  • Anonym (8)
Zpět na všechny diskuze